Solana založila 100M fond na podporu projektů kryptoměn v Jižní Koreji.

  Novinky

Nově založený fond má za úkol hlavně podpořit DeFi, vývoj her a NFT. Fond chce také pomoct vybraným projektům z ekosystému na síti Terra, který byl zničen pod pádu UST.

Na fondu se podílí Solana Foundation a Solana Ventures. Velká část půjde na podporu vývojářů her. Cílem je také zajistit si lepší postavení proti konkurentům Avalanche a Polygon, kteří se také aktivně uchází o pozornost jihokorejských vývojářů.

O nejlepší platformu v Jižní Koreji bojuje mnoho společností. Řada nabízí přístup k NFT a DeFi. Mezi takové platformy patří třeba burza Upbit a blockchain Klaytn Layer-one. Upbit je největší burza v Jižní Koreji s vlastním tržištěm NFT. Klaytn také vlastní KLAYswap, platformu DeFi s 274M USD v TVL.

Velké investice do herního průmyslu

Ačkoliv Solana vznikla s myšlenkou konkurovat akciovým burzám, tak si velice rychle získává pozornost vývojářů her. Sektor GameFi přitom velmi rychle roste. Jedním z cílů Solany je tak stát se nejoblíbenějším herním blockchainem a tento fond jí s tím pomůže. Solana od loňského roku už několikrát investovala do herního průmyslu.

Jednou z takových investic byla spolupráce s Lightspeed Ventures a FTX na spuštění herního fondu v hodnotě 100M USD. Další spolupráce existuje také mezi herními společnostmi Solana, Griffin a Forte. Tyto tři společnosti vytvořily fond ve výši 150M USD, který má usnadnit vytváření her na blockchainu.

Solana a další předpokládají, že Jižní Korea by se mohla brzy stát centrem vývoje metaverse a NFT. Jedním z důvodů je, podpora tamní vlády, která slíbila 187M USD na vybudování ekosystému metaverse.

Nadace Solana Foundation plánuje prostřednictvím nového fondu zvýšit zájem o GameFi a DeFi v Jižní Koreji.

Ovšem nejde jen o investice do herního průmyslu. Solana zde chce financovat i růst své sítě, od čehož očekává větší decentralizaci a celkové posílení. Přeci jen výpadky a přetížení nedělá Solana dobré jméno.

Krach Terra a jeho dopady

Krach sítě Terra způsobil nejen v kryptokomunitě mnoho obav. Investoři se začali obávat jestli i další stablecoiny nečeká stejný osud. Velký objem peněz o které drobní investoři přišli, také přitáhl pozornost regulátorů. To je i případ jihokorejské vlády, která náhle zavedla opatření směřující k prověření burz s kryptem.

Podle zprávy přišlo v Jižní Koreji při propadu UST a LUNA o majetek až 280 000 investorů. Mnoho drobných investorů LUNA stále v naději drží.

Napiš komentář