Coinbase Wallet zablokována na iOS

  Peněženky

Jedna z nejznámějších kryptosměnáren na světě Coinbase, jejíchž akcie se obchodují i na burze v USD (NASDAQ), provozuje vlastní peněženku Coinbase Wallet. V aktualizaci přidali podporu NFT, bohužel to se nelíbí společnosti Apple, která by z každého převodu NFT ráda zinkasovala provizi 30 %.

Společnost Coinbase se o vše podělila na Twitter.

Možná jste si všimli, že v aplikaci Coinbase Wallet iOS už nemůžete posílat NFT. Je to proto, že Apple zablokoval náš poslední release aplikace, dokud tuto funkci nezakážeme.

Apple tvrdí, poplatky (gas fee) potřebné k odesílání NFT musí být zaplaceny prostřednictvím jejich systému In-App Purchase, aby mohli inkasovat 30 % z poplatku za převod (gas fee).

Pro každého, kdo rozumí jak fungují NFT a blockchain, je jastné, že to není možné. Proprietární systém In-App Purchase společnosti Apple nepodporuje krypto, takže jejich požadavků nemůžeme vyhovět, ani kdybychom chtěli.

Je to podobné, jako kdyby se Apple snažil vybírat poplatky za každý e-mail, který se odešle přes otevřené internetové protokoly.

Největší dopad má tato změna zásad na uživatele iPhonů, kteří vlastní NFT – pokud držíte NFT v peněžence na iPhonu, Apple právě výrazně ztížil převod NFT do jiných peněženek nebo jejich darování přátelům či rodině.

Jednoduše řečeno, Apple zavedl nové zásady, aby ochránil své zisky na úkor investic spotřebitelů do NFT a inovací vývojářů v celém krypto ekosystému.

Doufáme, že se jedná o přehlédnutí ze strany společnosti Apple a odrazový můstek pro další rozhovory o ekosystému.

@apple – Jsme tu a chceme pomoci

https://twitter.com/CoinbaseWallet/status/1598354819735031809

Napiš komentář