Peněženka s podporou Sol v prohlížeči Brave

  Novinky

Internetový prohlížeč Brave nedávno zavedl pro uživatele desktopovové verze podporu Solany. Od 18. srpna s verzí Brave 1.42, rozšířil tuto podporu i na Brave Wallet v systémech Android a iOS.

Od verze 1.42 mohou uživatelé mobilní aplikace Brave Wallet se systémy Android a iOS:

  • Vytvořit novou peněženku na blockchainu Solana
  • Importovat stávající peněženku Solana.
  • Posílat a ukládat tokeny Solana (SOL) a Solana Program Library (SPL)

V nadcházejících verzích Brave přidá další funkce pro Solanu na mobilních zařízeních, včetně podpory DApp, výměny tokenů SPL a jednoduchých směn fiat na kypto pro pohodlné nákupy. Díky dalším integracím peněženky Brave mají uživatelé více příležitostí zapojit se do všech různých DApps, které Web3 nabízí napříč různými ekosystémy.

Brave wallet

Dlouhodobě se Brave snaží o vývoj multi-chain peněženky, tedy takové která bude podporovat různé blockchainy. Brave Wallet aktuálně podporuje Ethereum, Filecoin a Solana. Brave Swapy lze provádět na Avalanche, Binance Smart Chain, Celo, Fantom, Optimism a Polygon.

Většina kryptopeněženek jsou rozšíření prohlížeče. Což znamená i k tomu patřící bezpečnostní rizika. Například jsou mnohem náchylnější k podvržení účtu. Rozšíření také vyžadují ke svému běhu další procesor, což může způsobit problémy s výkonem zařízení. Peněženka Brave je naproti tomu nativní přímo zabudovaná do prohlížeče. Klesá tak riziko podvržení účtu, phishingu a dalších podvodů. Její provoz vyžaduje méně procesoru a celkově je mnohem výkonnější a spolehlivější.

Prohlížeč Brave

Brave je internetový prohlížeč s open source kódem, který vyvíjí společností Brave Software, Inc. na základě jádra Chromium. Brave je prohlížeč zaměřený na ochranu soukromí, který ve svém výchozím nastavení automaticky blokuje online reklamy a skripty ke sledování aktivit uživatele na webu.

Veškerá data o uživateli jsou vždy uchovávána v soukromí na zařízení uživatele a nejsou přístupná žádné třetí straně. Data o prohlížení nejsou odesílána na servery společnosti Brave, takže je může vidět pouze uživatel zařízení. Brave také aktivně mění informace, které uživatel odesílá serverům, tak aby nebylo možné sledovat jeho uživatele prostřednictvím techniky zvané browser fingerprinting.

Uživatelům také poskytuje možnost zapnout volitelné reklamy, které uživatelům platí za shlédnutí kryptoměnou Basic Attention Tokens (BAT). Uživatelé pak mohou posílat příspěvky webovým stránkám a tvůrcům obsahu, kteří BAT podporují.

Od července 2022 má Brave více než 62 milionů aktivních uživatelů měsíčně, 19,2 milionu aktivních uživatelů denně a síť více než 1,4 milionu tvůrců obsahu.

Napiš komentář